Людська натура влаштована так, що, на відміну від тварини, він завжди прагне до створення гармонії, затишку і комфорту навколо себе. Винахід людиною меблів, як не можна краще, демонструє це прагнення. Ще на зорі цивілізацій вона всіляко поліпшувала і облаштовувала своє житло, створюючи для себе комфортні умови, намагаючись впорядкувати і організувати внутрішній простір свого будинку.

Найперші найпростіші меблі, створені людиною, природно, стали меблі для сидіння. Поступово еволюціонуючи від примітивних кам'яних валунів, деревних пнів і завалінок в вишукані і комфортабельні стільці, трони і крісла, призначені не тільки для відпочинку і комфорту, вони придбали так само і естетичне призначення: створювати гармонію і красу в інтер'єрі.

Вважається, що перші справжні меблі для сидіння з'явилася в Давньому Єгипті ще в третьому тисячолітті до нашої ери. Спочатку це були дуже низькі лавки і табурети, для сидіння навпочіпки, що носили лише функціональний характер. Пізніше, з виділенням знаті і посиленням могутності фараонів, єгиптяни винайшли стілець зі спинкою, як символ піднесення влади фараона над усім іншим суспільством. Саме в Стародавньому Єгипті, стілець зі спинкою придбав конструктивну форму, що стала основою для всіх наступних форм стільців. Перші стільці були привілеєм виключно знатних єгиптян і мали парадне призначення, що відбилося в розкоші їх декору та матеріалу. Уже тоді сидіння стільців покривалися тканиною і шкірою, прикрашалося пишними декорами з різьбою по дереву та слонової кістки. Вважалося, що чим вище і химерніше стілець - тим вище ранг і статус в суспільстві його власника. Однак єгипетські стільці були значно нижче сучасних, їх висота досягала 25 см.

З моменту своєї появи стілець протягом дуже тривалого часу залишався предметом влади, багатства і приналежності до знатного роду, тому був недоступним для масового споживання. Простий смертний не мав права користуватися подібною розкішшю. Така «елітарність» стільця зберігалася крізь століття і традиції і в епоху розквіту Давньої Греції та Риму, і в епоху європейського середньовіччя, коли основним масовим видом сидінь були масивні табурети, лавки і скрині.

Привілей сидіти на стільці або троні, підносить людину над усіма іншими, належала виключно сеньйорам, підкреслюючи їх благородство і високе положення в суспільстві. Оскільки стілець був уособленням влади, сили і могутності і підкреслював індивідуальність і характер свого власника, його виготовленню та вибору надавали особливого значення, а на декоративне оформлення не шкодували коштів і цінних матеріалів. Цікаво, що в англійській мові збереглося поняття стільця, як неодмінного атрибута і символу влади. І до сих пір терміни «chair», «chairman», «to chair» позначають «глава», «голова», «очолювати, керувати, головувати».

У масовий вжиток стільці увійшли тільки з XVI століття, з настанням епохи Ренесансу, отримавши, таким чином, можливість змінюватися і еволюціонувати разом з розвитком меблевої моди. Але і на той період стільці ще довгий час залишалися предметом, доступним лише знатним і респектабельним особам. В епоху Людовика XIV (кінець XVII - початок XVIII ст.), який живив особливу любов до шикарних меблів, зокрема, стільців, правом сидіти в присутності короля на розкішних стільцях, оснащених м'якими подушками, були удостоєні тільки члени королівської сім'ї. Високопоставлені наближені могли сидіти на жорстких, багато прикрашених стільцях, в той час як всім іншим належало стояти. Лише деякі фаворитки короля удостоювалися так званого «права табурета» в присутності короля.

Практично кожен стілець того часу за своїм зовнішнім виглядом був твором мистецтва, був багато прикрашений різьбленням, позолотою, інкрустацією дорогоцінними каменями і був направлений на демонстрацію престижу і спроможності власника. Однак на догоду красі, моді і респектабельності, жертвували функціональністю, ергономікою і комфортом, які стояли на останньому місці. Так, цікавим є той факт, що в період моди на фраки чоловікам-модникам, щоб не прим'яти підлоги фрака, доводилося сидіти на стільці «верхом», тобто обличчям до спинки. У нас активне впровадження стільця в повсякденне життя починається з XVIII століття в зв'язку з різким курсом на європеїзацію суспільства і культури, що почався з подачі Петра I.

Поворотним моментом в еволюції стільця стало XIX століття. У цей час завдяки новій технології із застосуванням гнутої деревини, австрійці брати Тоне запустили в масове виробництво відносно просту, витончену, практичну і, в той же час, доступну масовому споживачеві модель, що увійшла в історію меблевого мистецтва під назвою «віденський стілець». Ця модель отримала визнання і величезну популярність серед усіх соціальних верств не тільки завдяки своїй легкості, простоті, елегантному і універсальному дизайну, а й завдяки її легендарної міцності, випробуваної падінням з Ейфелевої вежі.

До ХХ століття стільці остаточно втратили свою елітарність і, поряд з іншими предметами меблів, стали невід'ємним предметом побуту, без якого навряд чи можна обійтися в будь-якому інтер'єрі - від елітного особняка до менш респектабельної обстановки звичайної квартири.

В умовах розвитку сучасної культури і суспільства уявлення про простір і форми, досвід і віяння різних культур і епох стали переважати над грубою доцільністю в оформленні внутрішнього простору. Незважаючи на рівень достатку, вибір меблів став диктуватися, в першу чергу, наявністю таких понять, як «смак», «стиль», «мода».

Сучасна мода на меблі пропонує багатство і різноманітність стильових форм стільців і табуретів з різних матеріалів. Однак серед такого обширного вибору стільці і табурети, виготовлені з натурального дерева, незмінно залишаються в моді.

Наша компанія пропонує багатий вибір стільців і табуретів, виготовлених з натурального, екологічно чистого масиву (дуба, бука), вирощеного виключно в Україні.

Дизайн стільців виконаний з урахуванням потреб, смаків і останніх тенденцій в оформленні інтер'єру. В сучасних умовах, при організації внутрішнього простору приміщення дотримати «чистоту стилю» практично неможливо, велика частина меблів лише містить деталі певного стилю, або поєднує елементи декількох. Оскільки деревина це універсальний і еклектичний матеріал, що пройшов випробування різними стилями і епохами, стільці і табурети навіть найпростіших і строгих форм, виготовлені з натурального дерева, і грамотно підібрані під певну обстановку, гармонійно впишуться в будь-який інтер'єр, будуть виглядати підкреслено багато і доречно, акцентуючи його красу і створюючи затишну атмосферу.

Для вашої зручності наші фахівці допоможуть підібрати найбільш підходящу по стилю форму, колір і оформлення стільців під Ваш інтер'єр, характер і смак.