Дорогі покупці! У цій статті мова піде про матеріал для виробництва дерев'яних меблів - меблевого щита з цільних або зрощених ламелей, а також про деревину, з якої меблевий щит виготовляється. Коротенько ми обговоримо особливості поширених в Україні порід деревини, їх переваги та недоліки, а також з'ясуємо, які дерев'яні меблі можуть називатися «меблями з масиву дерева».

Насамперед ми розповімо Вам про найважливіші фізико-механічні властивості деревини: щільності, твердості і стійкості до гниття. Саме ці властивості є найважливішим критерієм при виборі меблів з дерева.

Щільність деревини - це її питома вага. Щільність вимірюється в кілограмах в одному кубічному метрі. Як правило, чим більша щільність, тим міцніші меблі з неї. З поширених в Україні «меблевих» порід деревини найбільш щільними є ясен і дуб, за ними слідують бук, горіх, береза, клен. Найменш щільні - вільха та сосна. Детальну інформацію про щільність деревини Ви знайдете на сайті Вікіпедії.

Твердість деревини «відповідає» за стійкість дерев'яних меблів до механічних пошкоджень, і відповідно за загальний зовнішній вигляд дерев'яних меблів в процесі експлуатації. Твердість деревини вимірюють шляхом вдавлення в неї металевої кульки певного діаметра з певною силою. Популярною шкалою твердості є шкала Янка. За шкалою Янка найтвердіші з «меблевих» порід деревини - це акація, граб, дуб, ясен, впритул за ними йдуть береза ​​і бук. Значно поступаються їм по твердості вільха, сосна і тополя.

Стійкість деревини до гниття важлива для дерев'яних меблів, які використовуються під відкритим небом, на терасах і в лазнях. І в цій категорії лідирує дуб та ясен.

Далі давайте з'ясуємо, в чому різниця між схожими термінами «меблі з масиву дерева» і «меблі з дерева». Справа в тому, що у виробництві дерев'яних меблів використовується меблевий щит з цільної або зрощеної ламелі. Меблі з цільної ламелі прийнято називати «меблями з масиву дерева». А меблі зі зрощеної ламелі нагадують паркет і не можуть називатися «меблями з масиву дерева», тому маркетологи називають їх просто «меблями з дерева».

Для виробництва, наприклад, столу шириною 60см необхідно зростити по ширині чотири окремі дошки. А чому не буває меблів з цілих шматків дерева? По-перше, тому що готові дошки шириною 60см без сучків і вад зустрічаються вкрай рідко. По-друге, щоб уникнути розтріскування, яке відбувається через надмірне напруження в деревині, необхідно вирізати серцевину і «розпустити» одну широку дошку на більш вузькі, а потім за спеціальною технологією склеїти їх назад в одну деталь потрібної ширини. Для дерев'яних меблів, які будуть експлуатуватися в тяжких умовах, окремі дошки можуть склеюватися в шип. Поздовжнє (вздовж волокон) шипове склеювання багаторазово міцніше звичайного, але і значно складніше для виробника. Тому дерев'яні меблі, в яких застосовано поздовжнє шипове склеювання щита, зустрічається в Україні рідко. Але у нас Ви знайдете меблі з масиву дуба з поздовжнім шиповим склеюванням ламелей.

Більш масовим матеріалом для виробництва дерев'яних меблів є «еврощит» - меблевий щит зі зрощеної ламелі. На відміну від щита з цільної ламелі, еврощит зрощується з дрібних ламелей не тільки по ширині, але і по довжині. Як ми вже говорили, еврощит має деяку схожість з паркетом. Основна перевага меблів з еврощита - ціна. Основний недолік - візуальна схожість з паркетною підлогою. При цьому дерев'яні меблі з еврощита залишаються дерев'яними меблями з усіма їх перевагами в порівнянні з меблями з ДСП - міцністю, довговічністю, екологічністю і красою.

У нашому магазині Ви знайдете як меблі з масиву дерева - з масиву дуба, ясена, берези, так і меблі з еврощита (буковий, дубовий або сосновий щит). І ті й інші меблі з нашого магазину виготовляються повністю з дерева, без застосування шпону або ДСП навіть в «невидимих» для клієнта місцях.

Далі давайте поговоримо про породи деревини. Найміцніший і довговічний матеріал - дуб. Він володіє красивою текстурою і чудово виглядає як в класичних, так і в сучасних інтер'єрах. Дуб не підвладний ні моді, ні часу, і по праву називається царем серед «меблевих» порід деревини.

Практично ні в чому, крім, мабуть, впізнаваності, не поступається дубу деревина ясена. Завдяки своїй пористості ясен є ідеальним матеріалом для патинованих меблів. Грамотне патинування підкреслює неповторну текстуру дерева і робить її унікальною прикрасою меблів. Ясень в натуральному кольорі ідеально підходить для сучасних меблів завдяки грі кольорів і яскраво вираженою текстурою. Завдяки текстурі не буває двох абсолютно однакових предметів меблів з ясена.

Деревина бука лише незначно поступається за щільністю і твердістю дуба і ясеня, зате виграє в ціні. Бук - найпопулярніше «меблеве» дерево Західної Європи і особливо Німеччини. Завдяки однорідній непористій текстурі бука з нього виходять сучасні і довговічні меблі для житлових і дитячих кімнат. Бук прекрасно тонується.

Самим недооціненим «меблевим деревом» України ми вважаємо березу. За щільністю і твердістю береза ​​не відстає від бука. Зате її деревина значно дешевше бука, що і дає меблям з масиву берези вирішальну конкурентну перевагу в категорії «співвідношення ціни і якості». Деревина берези однорідна і надзвичайно світла (в прямому і переносному сенсі цього слова), вона випромінює тепло і заряджає життєвою енергією. Меблі з берези в натуральному кольорі заворожують навіть без додаткового декору. Ми особливо рекомендуємо меблі з берези в дитячі кімнати. Завдяки гладкій текстурі меблі з берези можна легко покривати різнокольоровими емалями, надаючи їм ультрасучасний вид.

Самим переоціненим «меблевим деревом» України ми вважаємо вільху. Вільха прекрасно піддається обробці, на вільху чудово лягає лакофарбове покриття, що і зробило її за останні два десятиліття дуже популярним деревом серед українських меблевих виробників. Популярність вільхи, напевно, і обумовлює завищену вартість її деревини і в кінцевому підсумку завищену вартість готової продукції. Адже вільха дуже м'яка і по щільності поступається навіть гарній сосні, не кажучи вже про найближчих конкурентів - клена і берези. Тому ми не рекомендуємо застосовувати вільху в меблях, які несуть навантаження (стільці, ліжка, табуретки) і в меблі для активного або недбалого використання (обідні столи, меблі в дитячі кімнати, барні і готельні меблі). Найбільш вдалою областю застосування вільхи ми вважаємо меблеві фасади, які не несуть навантаження і не схильні до фізичних дій.

Найдоступніші і масові дерев'яні меблі - з сосни. Меблі з сосни незначно дорожче корпусних меблів з ДСП і тому їх вибирають через оптимальне співвідношення «ціна - екологічність». Так, соснові меблі вибирають для дитячих кімнат, де потрібні екологічні меблі і немає особливих вимог до терміну служби - меблі повинні дослужити, наприклад, до повноліття дитини. Чи виправдане використання сосни в несучих конструкціях - в ліжках, каркасах м'яких меблів. Слабке місце соснових меблів - їх м'якість. Насправді, соснові меблі можуть прослужити дуже довго. Але подряпини і вм'ятини з'являються на поверхні меблів навіть при досить дбайливому ставленні. Крім цього, сосна відноситься до хвойних, а значить і смолянистих порід дерева. Від сосни складніше добитися ідеально гладкої поверхні та ідеального лакофарбового покриття. Також ми повинні зізнатися, що по великим корпусним меблям з сосни більше рекламацій, ніж по меблям з інших порід деревини у зв'язку з виникненням на них тріщин.
Однак всі недоліки соснових меблів здадуться несуттєвими в порівнянні з недоліками основного її конкурента - корпусних меблів з ДСП. Головною проблемою ДСП багато вчених вважають вміст у ньому токсичної і канцерогенної речовини - формальдегіду. Великі виробники ДСП володіють сертифікатами та висновками про те, що вміст формальдегіду знаходиться в межах допустимих норм, проте це не завжди заспокоює споживачів.

Більш детальну інформацію про породи деревини для меблів Ви можете отримати з Вікіпедії, столярних довідників і підручників або у наших консультантів, а побачити «вживу» дерев'яні меблі з різних порід деревини Ви зможете в нашому виставковому залі.