При виборі м'яких меблів особливу увагу слід приділити її каркасу. Без потужного і міцного каркаса меблі не можуть служити довго. Недосвідчені покупці частенько не надають значення каркасу, тому багато виробників прагнуть на ньому заощадити.

Каркас дивана може бути виготовлений з масиву дерева, з багатошарової клеєної фанери, з ДСП (пресована під тиском тирса з відходів деревообробної промисловості), з металу, а також з комбінації цих матеріалів.

Металеві каркаси самі по собі не використовуються у виробництві м'яких меблів. Добротний металевий каркас вийде невиправдано дорогим по відношенню до дерев'яного. Та й кріпити інші деталі до нього не дуже зручно. У деяких недорогих моделях меблів може використовуватися тонкостінний металевий каркас на ламелях. Ці каркаси поставляються в Україну з Китаю і використовуються для зниження собівартості розкладних диванів. До такого каркасу кріпиться матрац, який обтягається чохлом, кріпляться ніжки і виходить диван.

Найнадійнішим по праву вважається каркас з масиву дерева. Зазвичай для каркаса використовують сосну, рідше бук, березу, ясен або дуб. Виробники віддають перевагу деревині, яка росте в їхньому регіоні. Найбільша щільність у дуба - 700 кг на м3, щільність сосни 500 кг на м3. Дуб на 40% щільніше сосни. Вартість дуба в кілька разів перевищує номінальну вартість сосни. Зазвичай, ті деякі виробники, які застосовують у своїх меблях дубові каркаси, неодмінно похваляться цим перед клієнтом. Однак вони забувають розповісти про те, що через дорожнечу дуба або бука, їх каркаси ну дуже тонкі. За співвідношенням ціна / якість оптимальним варіантом є каркаси з масиву сосни.

Важливою буде якість сосни, якість просушування, обробки, відносна вологість деревини. Погано висушена сосна схильна до деформації - м'які меблі почнуть скрипіти, можуть навіть перекоситися. Абсолютною неповагою до покупців є застосування необробленої деревини. Не несучі навантаження конструкції виконуються з ДСП. Це здешевлює конструкцію без шкоди якості.

Якісні каркаси диванів виконуються за допомогою клеєних шипових з'єднань, допускається кріплення деяких деталей на саморізах або болтах.

Поганим тоном є з'єднання несучих конструкцій за допомогою скоб. Сучасні пневматичні пістолети дозволяють заганяти в дерево скоби і цвяхи практично будь-якого розміру. Їх застосування в кілька разів прискорює процес складання меблевого каркаса, але такі з'єднання з часом розбовтуються і конструкція втрачає свою несучу здатність.

Меблевий ящик повинен мати поперечне ребро жорсткості з масиву сосни, якщо його дно виготовлене з фанери. Як варіант, дно може виготовлятися з міцнішого ДСП. Зрозуміло, дно повинно сидіти на саморізах, а не на скобах, тому що під вагою білизни скоби з часом видавлюються з деревини, і дно відпадає.

Багато виробників застосовують в несучих конструкціях комбінацію дерево + багатошарова клеєна фанера або дерево + ДСП. Перший варіант терпимий, хоча якісна фанера коштує  дорожче гарної деревини і застосування такої фанери не є розумним рішенням.

Варіант дерево + ДСП істотно здешевлює каркас, але й повністю позбавляє каркас якості. Зразком абсолютно неякісного каркаса м'яких меблів буде каркас, в якому несучі деталі з ДСП з'єднуються між собою скобами або саморізами.

Все це неподобство вони сумлінно маскують матерією. Якщо абсолютно всі деталі дивана або м'якого куточка приховані тканиною, слід дуже насторожено поставитися до таких «меблевих шедеврів».


 Колектив інтернет-магазину www.divanos.kiev.ua бажає Вам успіху у виборі меблів!