У Києві не так-то просто знайти якісні і сучасні дивани зі шкіри, шкірозамінника або тканини, які б не відповідали нехитрим вимогам споживачів:
- висока якість, зносостійкість оббивного матеріалу;
- висока якість комплектуючих, «начинки» дивана, починаючи з пінополіуретану і закінчуючи банальними нитками;
- продуманість конструкції і надійність каркаса;
- стильний дизайн, або як мінімум «нежлобський» зовнішній вигляд;
- адекватна вартість.
Основна проблема у меблях середнього рівня, а також рівня «вище середнього» - це невідповідність вартості меблів заявленому рівню і рівню якості в тому числі. Іншими словами, якість дорогих меблів серйозно не відповідає її вартості.
Найслабша ланка як українських, так і китайських м'яких меблів - це її комплектуючі. Вони приховані від очей покупців, зовні мало чим відрізняються від якісних, а коштують в два - три, а то й п'ять разів дешевше хороших комплектуючих. Їх застосування дозволяє виробникам заощадити від 200 до 1000 гривень на кожному дивані. Особливо грішать цим невідомі виробники типу «Боярка» або «Хмельницький», хоча й імениті меблевики змушені під час кризи зменшувати собівартість своєї продукції.
Ось типові схеми економії на якості:
- Погана якість оббивки м'яких меблів. Приклад: У невеликому меблевому магазині представлено більше тисячі найменувань тканин від 30 різних виробників. Виникає питання, як самі продавці орієнтуються в такому достатку матеріалів і як вони можуть давати раду покупцеві, якщо вони не знають, як поведе себе та чи інша тканина в експлуатації або в результаті вологого прибирання. Аргумент продавця «Фірма віників не в'яже - у нас всі тканини найвищого рівня» не можуть відповідати дійсності, на жаль. Логіка виробника при цьому приблизно така: «Що буде з диваном через два роки, нас не цікавить, зате у нас вибір кращий, ніж у конкурентів вибір тканин».
- Просто погана якість всіх матеріалів, каркаса, збірки, пошивки, комплектуючих. Деякі виробники економлять на всьому: несуча конструкція дивана повністю виконана з ДСП (тирсоплити), ненесучі частини конструкції взагалі з ДВП, наповнення - поролон мінімальної щільності (мочалка), дерев'яні частини зроблені з непросушеної, необробленої, тонкої деревини. Загалом, меблевий шедевр не розпадається лише завдяки двом цвяхах, одному саморізу і десятку скоб. При цьому дуже розчулює відверто злісна реакція продавців на питання покупця: «Тоді купите італійський диван за 60 000 гривень». Невже покупець не має права поцікавитися якістю товару? Невже за 5000 гривень неможливо знайти якісні меблі?
- Погана якість всіх матеріалів, каркаса, збірки, пошивки, комплектуючих, приховане за оббивкою. Ситуація аналогічна описаній вище, з однією принциповою відмінністю - все це неподобство акуратно замасковано дешевою підкладковою матерією. На спроби покупця заглянути всередину меблевого шедевра продавці реагували зазвичай посмішкою і стандартною фразою: «Фірма віників не в'яже - у нас всі меблі найвищого рівня». Якщо у дивана абсолютно всі деталі заховані за оббивкою, це або неякісний, або дуже дорогий диван.
Мало які досвідчені продавці стверджують, що внутрішня оббивка м'яких меблів потрібна українським ГОСТам. Проте, виробники якісних м'яких меблів завжди надають покупцеві можливість зазирнути всередину своєї продукції.
- Дорога оббивка в поєднанні з дешевими комплектуючими. Уявіть собі дорогий диван з натуральної шкіри, у якого вже в магазині по швах протерлися нитки. Навіщо потрібна дорога і довговічна шкіра, якщо шви розійдуться вже через півроку? При цьому всіх найбільше веселить реакція продавця, який з мімікою «залізна завіса» вперто не розуміє, про що йде мова.
- Погана якість одного з комплектуючих (слабка ланка). Важко знайти диван в середньому ціновому сегменті, у якого абсолютно всі комплектуючі мали б високу якість. Обов'язково присутня якась деталь, яка псує все враження. Потужний дерев'яний каркас, але диван наповнений неякісним поролоном. Хороший дизайн, але каркас виконаний з ДСП (тирсоплити). Дорогий шкірзам і щільний пінополіуретан, але еластичні паси в спинці дивану не витримують ніякої критики. Щоб знайти «слабкі» місця в м'яких меблях, покупцеві потрібно мати певний досвід. Його відсутністю якраз і користуються недобросовісні виробники.
- Непродумана меблева конструкція. Меблева мода приходить в Україну з Європи. Еталоном стилю в світі м'яких меблів по праву вважається Італія. Новинки меблевого дизайну, які виносяться публіці на міжнародних виставках, з деяким запізненням знаходять своє відображення у виробах українських виробників. Проблема полягає в тому, що українські меблевики переймають дизайн, а конструкторські рішення, які приховані під матерією, залишаються поза увагою. Справжні меблі для людей опрацьовані до найдрібніших деталей, навіть якщо покупець ніколи не побачить ці деталі. Для зменшення вартості меблів каркас стає тоншим, хлипшим; несучі конструкції виконуються з ДСП (тирсоплити) замість масивного дерева або багатошарової фанери; система кріплення подушок для сидіння непродумана; розкладний механізм спального місця на 20 - 30 см менше ширини дивана.
- Збірка м'яких меблів виконана неякісно або похабно: непроклеєне з'єднання дерев'яного каркаса; цвяхи або скоби замість саморізів або болтів для з'єднання несучих дерев'яних конструкцій. Поруч стоять два дивани майже однакової моделі, один виглядає приємно і солідно, а другий виглядає жалюгідно і смішно. З першого погляду не розумієш, у чому, крім ціни, полягає різниця. А починаєш придивлятися, там тканина трішки не така, нитки не такі, наповнювач не тієї щільності, на шві рука майстра здригнулася. У підсумку, знаходиться ще сто відмінностей і стає ясно, що ці дивани з паралельних світів, які не перетинаються. Стає ясно, чому ціна на одну і ту ж модель дивана може відрізнятися в кілька разів у різних виробників. Хочеться вірити, що вся справа в якості.
- Відсутність елементарної інформації про комплектуючі, наприклад щільності поролону або пінополіуретану. Найчастіше продавці не можуть дати конкретної відповіді на найпростіші запитання щодо якості м'яких меблів, а тільки вимовляють магічні заклинання на кшталт: «У нас всі купують дивани та ніхто на скаржився». Один-два роки витримує навіть самий неякісний диван. Хто піде скаржитися в магазин через 2 роки?
Колектив інтернет-магазину www.divanos.kiev.ua бажає Вам успіху у виборі меблів!